Rośliny ozdobne w ogrodach

inyKupując rośliny ogrodowe, nie ważne czy te duże czy te małe, musimy pamiętać o ich wymaganiach. Jeżeli mamy w planie stworzyć ogród, który będzie sam o siebie dbał, powinniśmy wybrać rośliny wymagające minimum opieki i takie, k

Rośliny ozdobne w ogrodach Ogród to nie tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, watro także mieć rośliny typu . Doskonale zajmą przestrzeń, posłużą za zielony płot i z reguły są mało wymagające.

Wymagające rośliny

Kupując rośliny ogrodowe, nie ważne czy te duże czy te małe, musimy pamiętać o ich wymaganiach. Jeżeli mamy w planie stworzyć ogród, który będzie sam o siebie dbał, powinniśmy wybrać rośliny wymagające minimum opieki i takie, które się wzajemnie tolerują. Ważny jest też dobór roślin pod glebę, która dominuje w naszym ogrodzie.

Możemy też poprosić o pomoc obsługę sklepu w którym planujemy zrobić ogrodowe zakupy. Często takie sklepy oferują również usługę projektowania ogrodu. Dobrze jest tez od razu kupić odżywki do kupowanych roślin, aby pomóc im się zaadoptować w nowym miejscu po zasadzeniu.


Ogród i jego konserwacja

Ogród to wspaniała rzecz, można w nim zrobić grilla, wypocząć po ciężkim dniu oraz ogólnie podziwiać jego wygląd. Jednak ogród to tez obowiązki i przymus wykonywania pewnych czynności, aby utrzymać go w należytym stanie. Dużo zależy od naszego czasu, ponieważ ogród to na prawdę pochłaniacz czasu.

Można próbować stworzyć ogród dla siebie i swojego rozkładu zajęć, aby nie pochłaniał nam zbyt dużo czasu. Należy wybierać rośliny wieloletnie i wytrzymałe na szkodniki, złe warunki pogodowe oraz takie, których nie trzeba często przycinać. Taki ogród też może wyglądać zdumiewająco i to przy mniejszym wysiłku.


Jak dbać o tuje

Kupujemy drzewka ozdobne, jednak nie zawsze wiemy kiedy i jak je zasadzić. Często wybór pada na żywotnika, potocznie znanego jako tuja. Te rośliny są dość wytrzymałe i dobrze się adaptują, jednak pod jednym warunkiem: muszą być zdrowe. W marketach niestety drzewka są w złej kondycji i zamierają szybko po posadzeniu.

Co do stanowiska w którym posadzimy tuję to powinniśmy wybrać stanowisko słoneczne, ale i osłonięte od wiatru. Ponieważ te rośliny nie lubią być wystawiane na duże nasilenie wiatru, szczególnie zimą. W kwestii pory sadzenia to tuje można sadzić od początku wiosny do późnej jesieni, pod warunkiem, że jest w miarę ciepła. Tuje potrzebują dość dużo miejsca na swój rozwój i wzrost. Często sadzimy je na żywopłot, więc minimalna odległość powinna wynosić około 40 cm.

Na szczęście tuje nie są szczególnie wymagające w pielęgnacji, przynajmniej przez pierwsze lata wzrostu. Później należy je jedynie przycinać do odpowiednich rozmiarów.