Badania medyczne

niekiedy wymaga pomocy psychiatry. Może bowiem skutkować wystąpieniem depresji, która niekiedy stanowi już zagrożenie dla zdrowia i życia osoby chorej. Dlatego osoby przeżywające stratę swoich bliskich bardzo często trafiają do sz

Badania medyczne

Pobyt w szpitalu psychiatrycznym po stracie bliskich

Strata bliskich osób jest bardzo trudnym doświadczeniem, dlatego powinna być ona przepracowywana z psychologiem, a niekiedy wymaga pomocy psychiatry. Może bowiem skutkować wystąpieniem depresji, która niekiedy stanowi już zagrożenie dla zdrowia i życia osoby chorej. Dlatego osoby przeżywające stratę swoich bliskich bardzo często trafiają do szpitali psychiatrycznych na obserwację, a po wyjściu z nich potrzebują jeszcze prywatnej pomocy psychiatrycznej. W ich leczeniu bardzo dużą rolę odgrywa także farmakologia, która może być odpowiednio wprowadzana przez doświadczonych psychiatrów. Zdarza się także, że osoby, które przeżyły śmierć bliskich połączoną z jakimiś szczególnie ciężkimi przeżyciami wymagają pomocy psychiatry przed powrotem do rodzinnych stron.


Pomoc psychiatryczna świadczona ofiarom wojen

Ofiary różnych wojen przeżywają czasami bardzo trudne chwile, dlatego mogą wymagać otrzymania pomocy psychiatrycznej, a tylko wówczas będą mogły powrócić do normalnego i spokojnego życia. Psychiatrzy często pracują z dziećmi ocalałymi z działań zbrojnych. Ich sytuacja jest o tyle trudna, że nie tylko mogły być świadkami różnych dramatycznych zdarzeń, ale bardzo często stają się one sierotami z powodu tego, że ich rodzice zginęli w jakimś wybuchu. Ale pomoc psychiatryczna może się okazać również niezbędna dla żołnierzy i ekip ratunkowych szukających ocalałych pośród ofiar nalotów. Często taka pomoc rozłożona jest na lata i udzielana jest także na zasadzie prywatnej opieki medycznej, czasami tylko taka długotrwała opieka może być skuteczna.


Zaburzenia w pracy gruczołów ? jak je rozpoznać?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.